XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskie;
– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika;
– w środę – święto św. Łukasza , Ewangelisty;
– w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
– w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, Głównego Patrona Archidiecezji;
– w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorki i w czwartki do odmawiania różańca zapraszamy w sposób szczególny dzieci z naszej parafii i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
3. W czwartek 19 października zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny – w 39 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W programie:
1720 – Różaniec w intencji Ojczyzny.
1800 – Msza święta błagalna o rychłą kanonizację bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
1900 – Modlitwa za ofiary terroru komunistycznego i zmarłych członków NSZZ Solidarność,
4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
5. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o bliskich nam Zmarłych. Zmarłych będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Druczki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w zakrystii.
7. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
8. Podczas zbiórki na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zebrano 5588 zł. i 15 euro. Ofiarodawcom w imieniu chorych z serca dziękujemy.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.