XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarz misyjny na rok 2024. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje.
3. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;
– w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
4. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorki i w czwartki do odmawiania różańca zapraszamy w sposób szczególny dzieci z naszej parafii i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
5. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
6. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
7. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zmarłych będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Druczki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła. Wypominki składamy w zakrystii.
8. W ramach Tygodnia Misyjnego w czwartek 26 października przeżywać będziemy XII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Przez wstawiennictwo bł. Pauliny Jaricot modlić się będziemy o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce. Na modlitwę tę zapraszamy wszystkich członków naszej wspólnoty różańcowej.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.