XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
2. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
3. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorki i w czwartki do odmawiania różańca zapraszamy w sposób szczególny dzieci z naszej parafii i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
5. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o bliskich nam Zmarłych. Tradycyjną modlitwą za naszych zmarłych są wypominki listopadowe i roczne, które można składać w zakrystii. Druczki na wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
7. W przyszłą niedziele będzie można wesprzeć ofiarami do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.