XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.


1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który poświęcony jest w sposób szczególny modlitwie różańcowej. Modlitwa ta jest bliska wielu sercom, dla wielu ma ogromną wartość. Jest pomocą w trudnych chwilach, bronią przeciw złu. Tym, którzy odmawiają Różaniec, Matka Boża w swoich objawieniach obiecała wiele łask. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorki i w czwartki do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii. W pozostałe dni zapraszamy Róże Różańcowe.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
– w środę – uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów;
– w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
3. W środę 4 października w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na uroczystą Eucharystie o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo Transitus upamiętniające ostatnie chwile życia naszego świętego Ojca Franciszka z Asyżu.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
5. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do udziału w grupie duszpasterskiej: „Czwartkowe spotkania z Panem Bogiem”. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 15.00 w salce przy klasztorze. Spotkania prowadzi s. Wenancja.
6. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedzielę o godz. 9.30 w zakrystii.
7. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00.
8. W niedzielę 8 października przy naszym kościele będą kwestować wolontariusze na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby Hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
9. W przyszłą niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 zostaną poświęcone i rozdane RÓŻAŃCE dla dzieci, które aktualnie przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy świętej kolejne spotkanie dla rodziców.
10. Grupa modlitewna Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 14.10.2023 r. Tradycyjnie w tym okresie będziemy modlić się za dusze zmarłych bliskich nam osób. Modlitwę poprowadzi o. Andrzej Szczypta. Wyjazd o godz. 6.15 rano z parkingu przy kościele św. Antoniego. Koszt transportu w zależności od ilości pielgrzymów. Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Małgorzatą Kłak 509 674 602. Prosimy o szybką decyzję, aby zarezerwować odpowiedni transport.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia.