XXVII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
– w sobotę– wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w środę do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. Spotkanie z przedstawicielem firmy szyjącej stroje komunijne w środę o godz. 16.30.
4. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.
5. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
6. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00 , a w niedziele o godz. 17.00. Wypominki można składać w zakrystii.
7. W związku z powrotem nauczania hybrydowego, uczniów z klasy siódmej zapraszamy na spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w przyszły poniedziałek tj. 18 października.
8. 18 października przypada już 16-ta edycja międzynarodowej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. W ramach tej kampanii w naszym Sanktuarium w tym dniu o godz. 17.20 odmówimy różaniec, prosząc Boga o pokój na świecie.
9. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.