XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Łukasza , Ewangelisty;
– we wtorek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana;
– w środę – uroczystość św. Jana Kantego, Głównego Patrona Archidiecezji;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
– w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
– w sobotę – święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji;
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w środę do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
4. Jutro przypada już 16-ta edycja międzynarodowej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. W ramach tej kampanii w naszym Sanktuarium o godz. 17.20 odmówimy różaniec, prosząc Boga o pokój na świecie. Do udziału w sposób szczególny zapraszamy dzieci.
5. Uczniów z klasy siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.30.
6. We wtorek 19 października zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny – w 37 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
W programie:
1720 – Różaniec w intencji Ojczyzny.
1800 – Msza święta błagalna o rychłą kanonizację bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
1900 – Modlitwa za ofiary terroru komunistycznego i zmarłych członków NSZZ Solidarność,
7. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona zmarłych, których będziemy polecali Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00 , a w niedziele o godz. 17.00. Wypominki można składać w zakrystii.
8. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.