XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów;
– we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
– w sobotę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
2. W poniedziałek 4 października, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na tę uroczystość. W tym dniu Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo Transitus upamiętniające błogosławioną śmierć świętego Franciszka, które poprowadzi o. Antoni Kluska. Serdecznie zapraszamy.
3. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w środę do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
4. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
5. Uczniów z klasy ósmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpoczniemy około godz. 19.00.
6. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w dekanacie i diecezji. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. W piątek o godz. 18.00 będziemy sprawować Msze świętą dziękczynną za wieloletnią posługę w naszym kościele siostry Grażyny.
9. 18 października przypada już 16-ta edycja międzynarodowej kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”. W ramach tej kampanii w naszym Sanktuarium w poniedziałek o godz. 17.20 odmówimy różaniec, prosząc Boga o pokój na świecie. Do wzięcia udziału w nabożeństwie różańcowym zapraszamy dzieci z naszej parafii i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej. Szczegóły kampanii na stronie modlitwamilionadzieci.pl.

10. Przypominamy, że po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.