XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
– w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w piątek do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
4. 13 października w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 zostaną poświęcone i rozdane RÓŻAŃCE dla dzieci, które aktualnie przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy świętej kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.
5. Zapraszamy parafian i przyjaciół modlących się w naszym kościele do czytania mszalnych fragmentów Biblii w czasie codziennej Liturgii. Swoją gotowość prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy również do dołączenia do Służby Liturgicznej, oraz do innych wspólnot działających przy naszej parafii.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.