XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła;
– w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
– w piątek – Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów;
– w sobotę – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek i w piątek do odmawiania różańca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i dzieci z naszej parafii.
3. W piątek 4 października, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na tę uroczystość. W tym dniu Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Mszy świętej o godzinie 18.00 z udziałem księży z dekanatu zakopiańskiego, przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłoszą o. Stanisław Górni – asystent FZŚ. Po Mszy wieczornej nabożeństwo Transitus upamiętniające błogosławioną śmierć świętego Franciszka, które poprowadzi o. Zachariasz Polak. Serdecznie zapraszamy.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
6. Wszyscy ósmoklasiści z naszej parafii, którzy nie byle jeszcze u bierzmowania a pragną przyjąć ten sakrament, proszeni są o przyjście na spotkanie organizacyjne, które rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 11.30 w przyszłą niedzielę. Na spotkanie proszę przynieść indeksy.
7. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że przy naszym klasztorze powstaje Parafialne Wsparcie Edukacyjne, które będzie udzielać pomocy w nauce (wyrównywanie braków, doskonalenie umiejętności w zakresie języka polskiego i innych przedmiotów) w systemie kompletów indywidualnych. Zajęcia będą się odbywały w sali Ks. Jerzego Popiełuszki przy klasztorze. Zapraszamy nauczycieli wolontariuszy do współpracy i zachęcamy młodzież do korzystania z tej formy pomocy edukacyjnej. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie na numer 667 151 705. Przy zgłoszeniu należy podać szkołę, klasę i przedmiot.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.