XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana;
– we wtorek – wspomnienie Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
– w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– w piątek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana;
2. Przy naszej parafii powstała grupa duszpasterska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej: „Czwartkowe spotkania z Panem Bogiem”. Kolejne spotkanie w czwartki o godz. 16.00 na salce przy klasztorze. Spotkania prowadzi s. Wenancja. Podczas tych spotkań dzieci poznają Pana Boga poprzez: śpiew, zabawę, wspólnotę, modlitwę i wycieczki.
3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
4. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
5. W związku z planowanymi pracami renowacyjnymi podłogi w naszym kościele od czwartku do soboty i od przyszłego poniedziałku do soboty kościół będzie zamknięty. Msze św. w tygodniu będą sprawowane w oratorium pod kościołem. W związku z tym bardzo prosimy mężczyzn z parafii, aby przybyli 26 września tj. w poniedziałek rano po Mszy św. i pomogli nam wynieść z kościoła ławki. Dach na kościele mamy już zabezpieczony natomiast musimy zadbać o podłogę w kościele, która wymaga ponownej odnowy.
6. Msza święta imieninowa w intencji br. Januarego będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18.00.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.