XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w piątek – wspomnienie męczenników: Korneliusza i Cypriana;
– w sobotę – święto Stygmatów św. Ojca Franciszka;
2. Przy naszej parafii powstała grupa duszpasterska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej: „Czwartkowe spotkania z Panem Bogiem”. Kolejne spotkanie w czwartki o godz. 16.00 na salce przy klasztorze. Spotkania prowadzi s. Wenancja. Podczas tych spotkań dzieci poznają Pana Boga poprzez: śpiew, zabawę, wspólnotę, modlitwę i wycieczki.
3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
4. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów. Dzieci za udział otrzymują naklejkę nawiązującą do Ewangelii.
5. Uroczyste rozpoczęcie wspólnego przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej dla dzieci z klasy III w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
6. W związku z pracami przy rozbiórce starego domu, od poniedziałku do soboty nastąpią utrudnienia związane z parkowaniem samochodów na parkingu wzdłuż siatki szkolnej. Za inwestycje odpowiedzialny jest nasza Kuria Prowincjalna w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.