XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w czwartek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny;
– w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
2. Przy naszej parafii powstaje grupa duszpasterska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej: „CZWARTKOWE SPOTKANIA Z PANEM BOGIEM”. Zapraszamy dzieci w czwartki o godz. 16.00 na salkę parafialną. Modlitwa, śpiew, zabawa, wycieczki i wspólnota. Pierwsze spotkanie już 8 września. Razem w drodze do Pana Boga zaprasza s. Wenancja.
3. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
4. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów. Dzieci za udział otrzymują naklejkę nawiązującą do Ewangelii.
5. W niedzielę 11 września, po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
6. Uczniów z klasy ósmej i siódmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania w niedzielę 11 września. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 17.00.
7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września.
Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
9. W związku z planowanymi pracami przy rozbiórce starego domu od poniedziałku do soboty nastąpią utrudnienia związane z parkowaniem samochodów na parkingu wzdłuż siatki szkolnej. Za inwestycje odpowiedzialny jest nasza Kuria Prowincjalna w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.