XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
– w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
– w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
– w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
– w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
2. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, którą będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz. 18.00.
3. Przy naszej parafii powstała grupa duszpasterska dla dzieci ze Szkoły Podstawowej: „Czwartkowe spotkania z Panem Bogiem”. Kolejne spotkanie w czwartki o godz. 16.00 na salce przy klasztorze. Spotkania prowadzi s. Wenancja. Podczas tych spotkań dzieci poznają Pana Boga poprzez: śpiew, zabawę, wspólnotę, modlitwę i wycieczki.
4. W związku z pracami renowacyjnymi podłogi w naszym kościele od poniedziałku do soboty kościół będzie zamknięty. Msze św. w tygodniu będą sprawowane w oratorium pod kościołem. W związku z tym bardzo prosimy mężczyzn z parafii, aby przybyli 26 września tj. w poniedziałek rano po Mszy św. i pomogli nam wynieść z kościoła ławki. Dach na kościele mamy już zabezpieczony natomiast musimy zadbać o podłogę w kościele, która wymaga ponownej odnowy.
5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie o godz. 17.20, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
7. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
8. W przyszłą niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 zostaną poświęcone i rozdane RÓŻAŃCE dla dzieci, które aktualnie przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy świętej kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.
9. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszej parafii i te które w naszej świątyni przygotowują się do przyjęcia sakramentów.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.