XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2022 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
4. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w piątek – święto św. Jana z Dukli, kapłana;
– w sobotę – wspomnienie świętych męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
6. Bardzo serdecznie witamy pana Bartłomieja Szczurka z Szaflar, który podjął
prace organisty w naszym Sanktuarium.
7. Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka w Zakopanem i Duszpasterstwo Powołań Konferencji Episkopatu Polski zapraszają przebywających w Zakopanem w dniach od 4 do 9 lipca br. na szczególne spotkania ze Słowem Bożym.
Tłem do tych spotkań jest wystawa o turystycznym duszpasterstwie Karola Wojtyły. W pierwszym tygodniu lipca zwiedzając wystawę będzie można zabrać ze sobą fragment Bożego Słowa na górską wędrówkę, porozmawiać z obecnymi w salach wystawowych klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.
Przez trzy wieczory będzie też można spotkać się i porozmawiać z polskimi biskupami. We wtorek, 5 lipca o 19.30 gościem rozmowy o ewangelizacji będzie abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. W środę, 6 lipca o 19.30 rozmowie o wierze współczesnej młodzieży będzie przewodniczył Bp Grzegorz Suchodolski. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 lipca na spotkanie o powołaniach i Kościele zaprasza bp Andrzej Przybylski. W piątkowy wieczór, od godziny 19.30 – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w odnowionej kaplicy Księżówki.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego Sanktuarium.