XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
4. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;
– we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
– w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w czwartek – święto św. Klary, dziewicy;
– w sobotę – święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej;
6. Pragniemy poinformować wszystkich parafian i gości, że w najbliższym tygodniu rozpoczniemy renowacje i malowanie dachu na kościele. Prace wykona firma zakopiańska. W związku z tym bardzo prosimy o ostrożność i wyrozumiałość w związku z ograniczeniami, jakie będą towarzyszyć wykonywanym pracom.
7. Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za życzenia i kwiaty dla naszego o. Antoniego, złożone z racji św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
8. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.