XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– we wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;
– w sobotę – święto św. Tomasza, Apostoła;
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi dzieci i młodzież.
3. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
5. Decyzją Zarządu Prowincji w naszym klasztorze zakopiańskim nastąpiły zmiany. Odchodzi: o. Zachariasz Polak do klasztoru w Tarnowie. Pragniemy mu podziękować za wielorakie prace wykonywane zarówno w klasztorze jak i w parafii. Otoczmy o. Zachariasza naszą modlitwą, życząc Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Mszę św. dziękczynną za czas pobytu w Zakopanem o. Zachariasz będzie sprawował w piątek o godz. 18.00.
6. Rozpoczął się czas wakacji. Życzymy dzieciom, nauczycielom i wychowawcom, a także gościom i turystom przebywającym na terenie naszej parafii i miasta, dobrego wypoczynku oraz odnowienia sił duchowych i fizycznych. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego Sanktuarium.