XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Panie i Panów z Asysty Góralskiej.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.40. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
4. W piątek zakończenie roku szkolnego. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą dzieci i całe Grono Pedagogiczne ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i ze Szkoły Podstawowej nr. 3 na godz. 8.00. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego.
5. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi podjęli decyzje o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane, od tej pory zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Przypominamy, że nadal po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
6. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
7. Życzymy gościom i turystom przebywającym na terenie naszej parafii i miasta, dobrego wypoczynku oraz odnowienia sił duchowych i fizycznych.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.