XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021r.


1. Serdecznie witamy wszystkich turystów i gości, którzy na terenie naszej zakopiańskiej parafii przeżywają czas urlopów i wakacji. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.
2. W naszym Sanktuarium jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by, choć na chwilę przybyć i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu i powierzyć Mu wszystkie sprawy i troski naszego serca.
3. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który prowadzi wspólnota „Żywego Różańca”.
4. W każdy wtorek po porannej i wieczornej Mszy świętej odprawiamy nabożeństwo do świętego Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w czwartek – święto św. Jana z Dukli, kapłana, PATRONA NASZEJ BERNARDYŃSKIEJ PROWNCJI;
– w piątek – wspomnienie świętych męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
– w sobotę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
6. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi podjęli decyzje o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane, od tej pory zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Przypominamy, że nadal po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego Sanktuarium.