VI Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020 r.


dav

1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w środę – święto Bernardyna ze Sieny, kapłana;
– w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu;
2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
3. W poniedziałek w 100 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 nasza parafia i Solidarność Zakopiańska będzie dziękować Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są celebrowane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
5. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej o ustanie pandemii koronawirusa. Różaniec kończymy litanią do św. Jana Pawła II i modlitwą do św. Szymona z Lipnicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Spowiedź w naszym kościele zostanie wznowiona po dostosowaniu konfesjonałów do warunków, w których będzie można bezpiecznie spowiadać.
7. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają nasz kościół i klasztor swoimi ofiarami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mimo ogólnych trudności, jakie dotykają każdego, pamiętacie również o nas. Obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach, przez pośrednictwo św. Antoniego patrona naszej Parafii. Bóg zapłać.
8. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.