Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
– w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Uroczystości odpustowe w kaplicy sióstr na Jaszczurówce.
2. Informujemy, że Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 13 czerwca, a I Komunia Święta 21 czerwca o godz. 11.30 i 13.00.
3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odmawiamy po Mszy świętej o godz. 7.00. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie FZŚ w Nowym Targu, natomiast o godz.19.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
7. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.