„Zakopane czyta Jana Pawła II”

„Zakopane czyta Jana Pawła II”


Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II 18 maja tego roku Burmistrz Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór rozpoczęli kilkumiesięczny cykl „Zakopane czyta Jana Pawła II”.
Fragmenty kazań, przemówień i innych tekstów Karola Wojtyły: jako biskupa, arcybiskupa, kardynała i jako Następcy św. Piotra – Jana Pawła II, pochodzą głównie z Jego licznych wizyt duszpasterskich w Zakopanem i na Podhalu począwszy od lat 60-tych XX w. aż do pamiętnych pielgrzymek w 1979 i 1997 roku. Czytają je zakopiańczycy i osoby związane z naszym miastem – przedstawiciele różnych stanów, zawodów i środowisk.
„Czytanie” ma na celu zgromadzenie nas wszystkich wokół Świętego Jana Pawła II poprzez sięgnięcie do Jego zawsze aktualnego nauczania i zastosowanie go w naszym życiu. Dla młodszego pokolenia będzie też źródłem wiedzy o największym z Polaków i wskaże na głębię życia według Jana Pawła II.
Zachęcamy wszystkich do słuchania i refleksji nad tekstami Świętego Jana Pawła II – emitowane są one codziennie na stronach internetowych Urzędu Miasta Zakopane, Podhalańskiego Portalu Informacyjnego Watra, Facebooku UM, Czerwonego Dworu (z możliwością udostępniania) i na youtube.