V Niedziela Wielkanocy – 10.05.2020 r.


dav

1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;
– w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła;
– w piątek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;
2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są celebrowane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej o ustanie pandemii koronawirusa. Różaniec kończymy litanią do św. Jana Pawła II i modlitwą do św. Szymona z Lipnicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają nasz kościół i klasztor swoimi ofiarami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mimo ogólnych trudności, jakie dotykają każdego, pamiętacie również o nas. Obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach, przez pośrednictwo św. Antoniego patrona naszej Parafii. Bóg zapłać.
6. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.