IV Niedziela Wielkanocy – 03.05.2020 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
– we wtorek– wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
– w środę – święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów;
– w piątek– uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski;
2. We wtorek przypada IV Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są celebrowane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. Codziennie o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej o ustanie pandemii koronawirusa. Różaniec kończymy litanią do św. Jana Pawła II i modlitwą do św. Szymona z Lipnicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W piątek swoje imieniny obchodzi o. Stanisław Górni. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości i pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizanta, o. Stanisława naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową, sprawowaną przez o. Stanisław w piątek o godz. 18:00.
6. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.
7. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają nasz kościół i klasztor swoimi ofiarami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mimo ogólnych trudności, jakie dotykają każdego, pamiętacie również o nas. Obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach, przez pośrednictwo św. Antoniego patrona naszej Parafii. Pragniemy również z serca podziękować fundatorowi nowych ławek, które ustawione są przed naszym kościołem. Bóg zapłać.
8. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.