IV Niedziela Wielkanocy – 26.04.2020 r.


dav

1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy;
– w piątek – wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika;
– w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;
2. We wtorek przypada III Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą celebrowane w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego (7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 17.00; 19.00). Intencja z godz. 18.00 za zmarłego Józefa Szczepaniak Krupowski została przeniesiona na godz. 19.00.
5. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii 19 osób z zachowanie odległości 2 m od innej osoby. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
6. Odwołujemy spotkania Żywego Różańca i FZŚ aż do czasu, w którym takie spotkania będą możliwe.
7. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają nasz kościół i klasztor swoimi ofiarami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mimo ogólnych trudności, jakie dotykają każdego, pamiętacie również o nas. Obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach, przez pośrednictwo św. Antoniego patrona naszej Parafii. Pragniemy również z serca podziękować fundatorowi nowych ławek, które ustawione są przed naszym kościołem. Bóg zapłać.
8. Wszystkim parafianom, dobrodziejom, gościom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku, odnowy sił duchowych i fizycznych.