Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.


1. Z radością informujemy, że od poniedziałku tj. 20 kwietnia zgodnie z wytycznymi władz państwowych w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii 19 osób z zachowanie odległości 2 m od innej osoby. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a także zakrywamy usta i nos za pomocą maseczki lub części odzieży.
2. We wtorek przypada II Tydzień Nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy, patrona naszej parafii. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.
3. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, patrona Polski;
– w piątek – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika;
– w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty;
4. W związku z trwającym nadal stanem epidemii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zostaje odwołana. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania Pierwszej Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.
5. Od poniedziałku o godz. 17.20 będziemy odmawiać Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej o ustanie pandemii koronawirusa. Różaniec kończymy litanią do św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni i parafii.