V Niedziela Wielkanocy – 19.05.2019

V Niedziela Wielkanocy – 19.05.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto Bernardyna ze Sieny, kapłana;
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;
– w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu;
– w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;

2. Niedziela dzisiejsza łączy się w naszej parafii z uroczystością I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Składam podziękowanie dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie tego dnia. Kontynuacją dzisiejszego dnia będzie „biały tydzień”, w którym dzieci będą uczestniczyły w Mszach św. od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. W przyszłą niedziele o godz. 11:30 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci, które rok temu po raz pierwszy przyjęły Ciało Pańskie do swego serca w naszej świątyni, aby były wierne w swoim życiu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w piątek od godziny 18:00 do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a po nabożeństwie majowym na próbę.
5. W przyszłą niedziele o godzinie 19:00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.