VI Niedziela Wielkanocy – 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocy – 26.05.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych intencjach modlić się będziemy podczas nabożeństwa majowego.
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;
– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Uroczystości odpustowe w kaplicy sióstr na Jaszczurówce o godzinie 18:00;
– w piątek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny;
– w sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika;
– w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
2. Burmistrz Miasta zakopane serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Zakopane zameldowanych na pobyt stały na bezpłatne badania chorób tarczycy i badania chorób płuc. Szczegóły w gablocie.
3. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwach majowych i czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
4. Pielgrzymka dziękczynna dzieci po Pierwszej Komunijnych Świętej do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w poniedziałek. Wyjazd o godz. 7:40 z parkingu przy kościele.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.
7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.