IV Niedziela Wielkanocy – 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocy – 12.05.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;
– w środę – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
– w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;
– w piątek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;
– w sobotę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

2. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to szczególny czas modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach powołaniowych organizowanych przez naszą zakonną prowincje oo. Bernardynów. Szczegóły na plakatach lub w zakrystii.
3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców we wtorek i w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 9:00. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 16 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedziele o godz. 11:30.
6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.
7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.