Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.


1. Dziś świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.
Witamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości, szczególnie o. Zachariasza, który dzisiaj głosi do nas Słowo Boże.
2. Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej, nawiedził nasz kościół i przyjął Komunię św. może uzyskać odpust zupełny, odmawiając modlitwy: Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Ojcze nasz i modlitwę w intencjach papieża Franciszka.
3. W poniedziałek drugi dzień odpustu ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00.
4. Jutro swoje imieniny będzie obchodzi o. Antoni Kluska, proboszcz i kustosz Sanktuarium. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości, pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizanta o. Antoniego naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową w poniedziałek o godz. 18.00, którą będzie sprawował o. Antoni Kluska.
5. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze święte jak w niedzielę – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. Uroczysta Msza święta o godz. 10.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Karłowicza i Balzera. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy przejścia procesji. Pierwszy ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym – przygotowują rodzice dzieci I komunijnych. Drugi ołtarz przy kapliczce Witkiewicza – przygotowuje rodzina Żywego Różańca. Trzeci ołtarz na terenie Szpitala KBK – przygotowuje Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej i czwarty ołtarz – przygotowuje Zgromadzenie Sióstr Urszulanek.
6. Zapraszamy do licznego udziału w procesji parafian i gości. Zapraszamy również całą asystę procesyjną, siostry zakonne, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do funkcji dzwonników i wszystkie dzieci I komunijne i rocznicowe, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Panie z Żywego Różańca prosimy o zabranie świec na procesję. Asystę Góralską do niesienia baldachimu i utrzymywania porządku podczas procesji. Załóżmy w tym dniu stroje góralskie.
7. Przez cała oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe z procesja eucharystyczną będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców, aby przez całą oktawę przybywali wraz z dziećmi komunijnymi, rocznicowymi na Mszę świętą i procesję.
8. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na potrzeby naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
10. Uczniów z klasy 6 i 7 zapraszamy na spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania wyjątkowo we wtorek o godz. 19.00.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
12. Parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku i odnowy sił duchowych i fizycznych.