XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, liturgicznej służbie ołtarza, Rodzinie Żywego Różańca, Asyście Góralskiej, siostrom zakonnym, policji, Paniom i Panom niosącym feretrony, sztandary, baldachim, pani Danucie Bobak za udekorowanie feretronów. Wszystkim parafianom i gościom z całego serca dziękujemy, za tę piękną manifestację naszej wiary podczas procesji. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała.
3. Przez cała oktawę Bożego Ciała nabożeństwo do NSPJ z procesja eucharystyczną jest odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców, aby przez całą oktawę przybywali wraz z dziećmi komunijnymi, rocznicowymi na Mszę świętą i procesję, którą zakończymy poświęceniem wianków w czwartek. Zapraszamy również na procesję w piątek w uroczystość NSP Jezusa. Dzisiaj procesja będzie o godz. 18.30.
5. W piątek zakończenie roku szkolnego. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą dzieci i całe Grono Pedagogiczne na godz. 8.00 – ze Szkoły Podstawowej nr. 3 i na godz. 10.00 – ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego.
6. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że siostra Ewa Keffer decyzją zarządu swojego zakonu opuszcza Zakopane. Pragniemy jej podziękować za wielorakie prace wykonywane zarówno w szkole jak i w parafii. Otoczmy s. Ewę naszą modlitwą, życząc Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Msza św. dziękczynna za czas pobytu s. Ewy w Zakopanem będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00.
7. Na przyszły rok Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 21 maja.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
9. Parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium składamy nasze serdeczne życzenia dobrego wypoczynku i odnowy sił duchowych i fizycznych.