Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. Intencje z tej godziny zostaną odprawione o godz. 7.00.
– we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego SANKTUARIUM. Msza święta z kazaniem wyjątkowo o godz. 18.00.
– w środę – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej;
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 18.45.
4. Uczniów z klasy ósmej zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 19.00. Kolejne terminy będą podawane na spotkaniach. Młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania 11 czerwca o godz. 18.00.
5. W poniedziałek będziemy przeżywać 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Zakopanem. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, młodzież – szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, całe rodziny i wszystkich parafian pod Wielką Krokiew, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Zbiórka dzieci pierwszokomunijnych w strojach komunijnych w poniedziałek o godz. 16.55 przed naszym Sanktuarium.
6. W cały program na zakończenie wszystkich Uroczystości Papieskich w Zakopanem, wpisany jest również nasz parafialny odpust ku czci św. Antoniego z Padwy.
W związku z tym, że uroczystość św. Antoniego przypada w poniedziałek 13 czerwca, odpust parafialny zostaje przeniesiony na niedzielę 12 czerwca. Kazania odpustowe wygłosi o. Zachariasz Polak z klasztoru Tarnowskiego. Na Mszę świętą o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi, nad którymi wzywać będziemy Bożego Błogosławieństwa. Sumę odpustową odprawi ks. Prałat Stefan Misiniec z Kalwarii Zebrzydowskiej w asyście księży z dekanatu. Po Mszy św. będzie procesja. Zapraszamy Asystę Góralską – panów i panie do niesienia feretronów. Prosimy o założenie strojów góralskich.
Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy na te uroczystości, abyśmy wspólnie jeszcze raz, mogli podziękować Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za nawiedzenie Zakopanego 25 lat temu.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszego sanktuarium i parafii.