Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Zakopane Slajd

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– we wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
– w czwartek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana,
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Fasaniego, kapłana,
– w sobotę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana,
– w przyszłą niedzielę – Rozpoczynamy nowy okres Roku Liturgicznego – Adwent. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. W tym roku ze względu na pandemie Covid-19 będą miały inny charakter. W soboty i w niedziele o godz. 6.30 będą śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie prosi o oddawanie osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Z powodu epidemii opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Opłatki nabywamy w zakrystii. Powinniśmy pamiętać, że opłatek to szczególny chleb, symbol Chrystusa, którym łamiemy się w wigilijny wieczór składając sobie życzenia. Ofiara z tej racji jest wsparciem dla kościoła i sióstr klauzurowych, które wypiekają opłatki w tym trudnym czasie epidemii.

7. W odpowiedzi na prowokacje i znieważenia jakich doświadczamy w ostatnich tygodniach, a szczególnie teraz, kiedy po raz kolejny znieważono Krzyż na Giewoncie chcemy odpowiedzieć w sposób mocny i zdecydowany nieustającą modlitwą. Tym razem zapraszamy do modlitewnej akcji Jerycho polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu (transmisja on-line z Niepokalanowa) modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się dzisiaj o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.