I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.


1. Dzisiejszą niedzielą – rozpoczynamy nowy okres Roku Liturgicznego – Adwent. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. W tym roku ze względu na pandemie Covid-19 będą miały inny charakter. W soboty i w niedziele o godz. 6.30 będą śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu  NMP.

2. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Z powodu epidemii opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Opłatki nabywamy w zakrystii. Powinniśmy pamiętać, że opłatek to szczególny chleb, symbol Chrystusa, którym łamiemy się w wigilijny wieczór składając sobie życzenia. Ofiara z tej racji jest wsparciem dla kościoła i sióstr klauzurowych, które wypiekają opłatki w tym trudnym czasie epidemii.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Andrzej Apostoł;
– w czwartek – św. Franciszek Ksawery, kapłan;
– w piątek – św. Barbara, dziewica i męczennica.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.