XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.


1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ
– w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
– w czwartek– wspomnienie błogosławionej Salomei, dziewicy,
– w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
– w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

3. Za wszystkie dusze polecane naszej modlitwie w wypominkach przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty odprawiamy o godz. 17.20 różaniec z wypominkami i o godzinie 18.00 Mszę święta. W niedziele Msza święta o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. ponowimy nasze poświęcenie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. W odpowiedzi na prowokacje i znieważenia jakich doświadczamy w ostatnich tygodniach, a szczególnie teraz, kiedy po raz kolejny znieważono Krzyż na Giewoncie chcemy odpowiedzieć w sposób mocny i zdecydowany nieustającą modlitwą. Tym razem zapraszamy do modlitewnej akcji Jerycho polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu (transmisja on-line z Niepokalanowa) modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się w niedzielę 22 listopada br. o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.