Triduum Paschale

Triduum Paschale


Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, które będziemy przeżywać w naszej świątyni.

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Polecamy waszej modlitwie wszystkich kapłanów, szczególnie pracujących w naszej parafii. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja.

W Wielki Piątek: Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. Program Adoracji umieszczony jest w gablocie. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00 na którą składa się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia święta i Procesja do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą. Adoracja do godz. 24.00.

Wielka Sobota: Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00 na którą składa się: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zachęcamy do adoracji i modlitwy przy Grobie Pańskim. Od godziny 8.00 do 15.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Wielka  Niedziela: o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna. Nie ma Mszy świętej o godz. 7.00.