Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.


1. Drodzy parafianie i goście! Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bardzo serdecznie dziękujemy Ministrantom, Młodzieży, Różą Różańcowym, Siostrą Zakonnym, Panią niosącym feretrony, Panu Organiście oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę. Nasze podziękowanie składamy również Straży przy Grobie Pana Jezusa – członkom naszej parafialnej Asysty Góralskiej. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagradza wasz trud i pracę, oraz obdarza potrzebnymi łaskami.
3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejne dni przybyć na Eucharystię: w dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
4. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
6. Następna niedziela jest II Niedzielą Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…