Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.


1. Dzisiaj Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
2. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.
3. Ofiary składane do puszki wystawionej przy konfesjonale są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
4. Dziś tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek modlitwy o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny skąd przejdziemy ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Zakopanego i turystów.
5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godziny 17.20. W Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 8.00 do 15.00.
6. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, które będziemy przeżywać w naszej świątyni.
W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Polecamy waszej modlitwie wszystkich kapłanów, szczególnie pracujących w naszej parafii. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja.
W Wielki Piątek: Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. Program Adoracji umieszczony jest w gablocie. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00 na którą składa się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia święta i Procesja do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą. Adoracja do godz. 24.00.
Wielka Sobota: Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00 na którą składa się: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zachęcamy do adoracji i modlitwy przy Grobie Pańskim. Od godziny 8.00 do 15.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
Wielka Niedziela: o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna. Nie ma Mszy świętej o godz. 7.00.
7. Zapraszamy Panie i Panów z Asysty do udziału w tych uroczystościach. Załóżmy stroje góralskie, włączmy się czynnie w całe Triduum Paschalne. Zapraszamy również panów do trzymania straży przy Grobie Pańskim.
8. Spotkanie organizacyjne dla Asysty Góralskiej we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i owocnego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.