V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.


1. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać łaskę odpustu zupełnego:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.20, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 15.00.
2. Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem, połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00.
3. W Niedzielę Palmową tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek modlitwy o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny skąd przejdziemy ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Zakopanego i turystów.
4. W nocy z 22 na 23 marca organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii w parafii Najświętszej Rodziny.
5. W zakrystii można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.
6. Ofiary składane do puszki wystawionej przy konfesjonale są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
7. W naszym kościele trwa zbiórka żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na święta. Długoterminowe artykuły spożywcze można przynieść do kosza ustawionego przy wyjściu z kościoła. Za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne podziękowanie.
8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszego Sanktuarium św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.