IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019


1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi o. Bolesław Opaliński, prowincjalny opiekun relikwii św. Bernardyna. Módlmy się w intencji tych rekolekcji, o Ducha św. dla o. Bolesława, aby rekolekcje przybliżyły nas wszystkich do Boga i umocniły w wierze. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi w trakcie Mszy św. We wtorek na Msze św. o godz. 15:00 z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących parafian. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz w gazetniku przy wyjściu z kościoła. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji, będą przeznaczone na potrzeby klasztoru krakowskiego.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7:00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7:00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7:00 i wieczorem od godz. 17:30.
3. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30 .
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 (dzisiaj wyjątkowo o 16:30)
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00.
4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez naszą prowincje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Ojciec Antoni Kluska kapelan Solidarności zakopiańskiej i nowotarskiej zaprasza dzisiaj na Msze świętą o godz. 19:00, która będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Przed Mszą św. o godz. 18:30 Solidarnościowa Droga Krzyżowa.
6. W zakrystii można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.
7. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi siostra Grażyna nasza organistka ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej. Z tej racji życzymy siostrze wiele zdrowia, sił, opieki Matki Bożej i świętego Antoniego. Niech Bóg obdarzy łaskami za posługę w naszym kościele. Msza św. w intencji siostry solenizantki w poniedziałek o godzinie 18:00.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Różańca świętego.
9. Dzieci z klasy III wraz z rodzicami zapraszamy na kolejne spotkanie przed przyjęciem I Komunii św. w przyszłą niedziele. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 10:00.
10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
11. W niedzielę 7 kwietnia przy naszym kościele wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
12. Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych.