V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019


1. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30 .
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00.
2. W zakrystii można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.
3. Ofiary składane do puszki wystawionej przy krzyżu adoracyjnym są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można też złożyć ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna”. Dzięki złożonym darom będziemy mogli przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
4. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
5. W piątek po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:00 spotkanie z asystą góralską. Przy tej okazji bardzo serdecznie prosimy o zaangażowanie się w asystę młodych parafian. W wielu domach są stroje góralskie, załóżmy je i przyjdźmy do świątyni. W ten sposób oddamy cześć Bogu. Również turyści, którzy nawiedzają naszą świątynię, też niech widzą i podziwiają piękny folklor góralski, który tu w naszej parafii powinien być widoczny i z którego powinniśmy być dumni. Kładziemy to wszystkim na serce i gorąco zapraszamy.
6. W przyszłą Niedzielę Palmową przed Msza świętą o godz. 11:30 zgromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Bardzo prosimy, by pięknie ubrać i przynieś do kościoła palmy. Zachowajmy tę piękną tradycję. Ponadto poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.
7. W nocy 12/13 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a zakończy w Ludźmierzu bądź w Zakopanem zależnie od obranej trasy. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie parafialnej swrodzina.net a zgłoszenia udziału w drodze na stronie internetowej EDK.
8. W Niedzielę Palmową tradycyjna odprawimy Drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Początek modlitwy o 20:00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny skąd przejdziemy ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców i turystów.
9. Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.