III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki po Mszy św. z kazaniem o 7:00 i 18:00. Aby podjąć duchową adopcję należy wypowiedzieć formułę przyrzeczenia i od dnia jej wypowiedzenia przez 9 kolejnych miesięcy, czyli tyle, ile rośnie dziecko pod sercem matki, każdego dnia należy modlić się jedną tajemnicą różańcową i specjalną modlitwą.
2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne odprawiane w naszej świątyni w Wielkim Poście:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30 .
– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 (w czasie rekolekcji o godz. 16:30).
– Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00.
4. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedziele. W tym czasie naszą parafię nawiedzą relikwie świętego Bernardyna ze Sieny. Podczas całych rekolekcji będziemy mogli uczcić relikwie świętego Bernardyna, od którego imienia nosi nazwę nasza Prowincja. Rekolekcje wygłosi o. Bolesław Opaliński. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Wyłożony jest również przy wyjściu z kościoła. Weźmy go do swoich domów i tak zaplanujmy najbliższe dni, aby móc wziąć udział w rekolekcjach. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na prowadzone przez naszą prowincję dzieła charytatywne.
5. Wielki Post to okazja do jałmużny, którą możemy wspierać najuboższych składając ofiary do skarbony umieszczonej na bramie.
6. W zakrystii można się zaopatrzyć w „baranki” przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.
7. Ofiary składane do puszki wystawionej przy krzyżu adoracyjnym są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
8. Ojciec Antoni Kluska kapelan Solidarności zakopiańskiej i nowotarskiej zaprasza w przyszłą niedziele na Msze świętą o godz. 19:00, która będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Przed Mszą św. o godz. 18:30 Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Solidarności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Modlitwa przed nawiedzeniem relikwii świętego Bernardyna ze Sieny

Boże, Ty przez wcielenie swojego Syna dałeś nam dowód swojej najwyższej miłości do człowieka. Przez wstawiennictwo świętego Bernardyna ze Sieny, który niezmordowanie rozwijał kult Najświętszego Imienia Jezus, spraw aby wszyscy uznali, że nie ma innego Imienia w którym moglibyśmy być zbawieni i do którego winniśmy się zwracać, jak tylko imię Twojego Jednorodzonego Syna. Spraw niech nawiedzenie relikwii tego świętego, obudzi w nas gorącą miłość do Ciebie i naszych braci. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.