III Niedziela Zwykła- 27.01.2019 r.

III Niedziela Zwykła- 27.01.2019 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
– w czwartek – wspomnienie św. Hiacynty, dziewicy;
– w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
Na Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia świec dzieciom, które w tym roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii świętej.
3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
4. W środę swoje imieniny obchodzi o. Konstancjusz Makówka, kapelan szpitala. Z tej racji życzymy mu dużo zdrowia, radości i pokoju serca, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki św. Franciszka oraz swojego Patrona i wiele radości ze służby w kapłaństwie i Zakonie. Za wszelkie prace, życzliwość i dobroć składamy serdeczne podziękowania. Otoczmy Solenizanta, o. Konstancjusza naszą modlitwą. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową, którą odprawi o. Konstancjusz w środę o godz. 18.00.
5. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
6. Burmistrz Miasta Zakopane i Parafie zakopiańskie serdecznie zapraszają na XI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pod hasłem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.
W ramach tego festiwalu zapraszamy do naszego kościoła 1 lutego w sobotę. W programie o godzinie 18.00 Msza święta, a po niej koncert Chóru Nauczycielskiego SP5 z Zakopanego. Szczegółowy program koncertów znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
7. Spotkanie opłatkowe dla Rodziny Żywego Różańca i FZŚ odbędzie się 2 lutego. W programie o godz. 16.30 Franciszkańska Adoracja Żłóbka, Msza święta w intencji Róż Różańcowych, zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich panów i panie.
8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.