Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020 r.


1. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławionymi świecami udzielać będziemy błogosławieństwa gardła oraz poświęcimy jabłka.
– w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. poświęcimy sól, chleb i wodę, które – za wstawiennictwem św. Agaty – mają chronić nas, nasze domostwa i mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności;
– w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy;
– w piątek – wspomnienie św. Kolety, dziewicy;
3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7:00 – modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7:00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7:00 i wieczorem od godz. 17:30.
4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP, swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.