II Niedziela Zwykła- 19.01.2020

II Niedziela Zwykła- 19.01.2020


1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek– wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
4. W przyszłą niedziel o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
5. Burmistrz Miasta Zakopane i Parafie zakopiańskie serdecznie zapraszają na XI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pod hasłem “Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”.
W ramach tego festiwalu zapraszamy do naszego kościoła 1 lutego w sobotę. W programie o godzinie 18.00 Msza święta, a po niej koncert Chóru Nauczycielskiego SP5 z Zakopanego. Szczegółowy program koncertów znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
6. Spotkanie opłatkowe dla Rodziny Żywego Różańca i FZŚ odbędzie się 2 lutego. W programie o godz. 16.30 Franciszkańska Adoracja Żłóbka, Msza święta w intencji Róż Różańcowych, zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich panów i panie.
7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.