III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

III Niedziela Adwentu – 15.12.2019


1. Roraty w naszej świątyni są sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej, tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na herbatę i drożdżówkę do Oratorium. W soboty i w niedziele o godz. 6.30 są śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
2. W zakrystii są do nabycia świece adwentowe na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Caritasu.
3. Brat January zakończył roznoszenia opłatków po naszej parafii. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie był obecny w domu, może opłatki nabyć w zakrystii. Za złożone ofiary i za życzliwe przyjmowanie w swoich domach brata Januarego składamy serdeczne Bóg Zapłać.
4. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą miały miejsce w piątek od godz. 9.00.
5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy podczas każdej Mszy świętej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
6. Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy prace przy ocieplaniu strychu naszego kościoła, aby poprawić sytuację cieplną w naszej świątyni. Prace są konieczne i potrwają do świąt. Bóg zapłać wszystkim za modlitwy i ofiary składane na ten cel.
7. Przy naszym klasztorze i parafii w Zakopanem zawiązało się Młodzieżowe Towarzystwo Tatrzańskie „Źródło”. Przedstawiony został jego zakres działalności i cele. W proponowanym programie mają się znaleźć między innymi: Wycieczki górskie, rowerowe, narciarskie, spływy kajakami. Warsztaty z zakresu: ochrony przyrody, fotografii, bezpiecznego poruszania się po górach. Szkolenia: lawinowe, narciarskie, skiturowe. Treningi: bieganie, skitury, rolki. Propozycja dotyczy młodzieży, która urodziła się przed 2004 rokiem. Zajęcia będą prowadzić: Przewodnicy tatrzańscy, instruktorzy, trenerzy. Ludzie, którzy każdy swój wolny czas spędzają na łonie natury dbając o nią i swój własny rozwój w duchu franciszkańskim. Między innymi Pan Przemysław Sobczyk -przewodnik tatrzański, Pani Sylwia Jaśkowiec olimpijczyk, trener-sportowiec. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 21.12.2019 r. Zbiórka przed naszym kościołem św. Antoniego w Zakopanem o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach i w zakrystii.
6. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii św. Antoniego.