IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę– uroczystość Narodzenia Pańskiego;
– w czwartek – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika;
– w piątek – święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, odpust na Harendzie;
– w sobotę – święto świętych Młodzianków, męczenników;
– w niedzielę – święto Świętej Rodziny, odpust w sanktuarium na Krupówkach;

2. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece na stół wigilijny.
3. We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Msza święta oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi o godz. 7.00, nie będzie Mszy świętej wieczornej.
4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
6. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.
7. W piątek, z racji święta św. Jana Ewangelisty, po Mszy świętej poświęcimy wino.
8. W przyszłą niedziele o godz. 19.00 będziemy sprawować Msze świętą w intencji naszej Ojczyzny. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe dla członków Zakopiańskiej i Nowotarskiej Solidarności.
9. Proboszcz z Pardałówki dziękuje za ofiarę w wysokości 6.040 zł. złożoną na budowę Kościoła w ubiegłą niedzielę.