II Niedziela Adwentu – 08.12.2019

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019


1. Roraty w naszej świątyni są sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej, tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na herbatę i drożdżówkę do Oratorium. W soboty i niedziele o godz. 6.30 są śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
– w sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, kapłana,
3. W zakrystii są do nabycia świece adwentowe na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Caritasu.
4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Od jutra na terenie naszej parafii Br. January będzie roznosił opłatki na stół wigilijny. Powinniśmy pamiętać, że opłatki to szczególny chleb, symbol Chrystusa, którym łamiemy się w wigilijny wieczór składając sobie życzenia. Opłatki te dotrą do każdego domu, a gdyby kogoś br. January nie zastał w domu to można nabyć opłatki w zakrystii. Prosimy o życzliwe przyjęcie w swoich domach Brata Januarego.
– poniedziałek: od godz. 15.00 ul. Balzera i KBK
– wtorek: od godz. 15.00 Droga do Olczy numery nieparzyste i ul. Broniewskiego.
– środa: od godz. 15.00 Droga do Olczy numery parzyste i ul. Brzozowskiego.
– czwartek: od godz. 15.00 Droga na Antałówkę, Koziniec, droga na Bystre.
– piątek: od godz. 15.00 Bulwary Słowackiego i Karłowicza
– sobota: od godz. 10.00 Jaszczurówka i Bory.
6. Zakopiańska i Nowotarska “Solidarność” zaprasza na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego w 38 rocznicę jego wprowadzenia. Msza święta będzie sprawowana w naszym zakopiańskim kościele 13 grudnia 2019 r. (sobota) o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są ideały Solidarności do udziału w tej Mszy świętej.
7. W przyszłą niedzielę ksiądz proboszcz księży Salwatorianów z Pardałówki będzie głosił kazania w naszym kościele i zbierał tacę na budowę kościoła.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.