I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres Roku Liturgicznego – Adwent. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej, tradycyjnie zapraszamy wszystkie dzieci na herbatę i drożdżówkę do Oratorium. W soboty i w niedziele o godz. 6.30 będą śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
2. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
– w czwartek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa,
– w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i Doktora Kościoła,
– w niedziele – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego i naszej bernardyńskiej Prowincji. Po Mszy św. o godz. 11.30 dokonamy poświęcenia Zakonu Matce Bożej Niepokalanej.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 – modlić się będziemy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 7.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.30.
4. W niedzielę 8 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy trzeciej. Ojciec Proboszcz poświęci medaliki, a rodzice uroczyście nałożą je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.
5. W zakrystii są do nabycia świece adwentowe na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Caritasu.
6. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.