XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.


1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy;
– we wtorek – wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych;
– w czwartek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ;
– w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
– w sobotę– wspomnienie błogosławionej Salomei, dziewicy;
2. Trwa miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Zmarłych polecamy Bogu podczas modlitwy różańcowej przez cały miesiąc listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, a także podczas Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. ponowimy nasze poświęcenie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
4. W przyszłą niedziele będziemy zbierać ofiary do puszek na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej.
5. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
6. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców z klasy IIIa.
8. W zakrystii można nabyć album upamiętniający ustanowienie naszego kościoła Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy. Ten piękny album ma wyjątkową wartość, pokazuje naszą świątynię w tym momencie naszej historii. Może też być pięknym prezentem dla naszych bliskich.
9. Dzisiaj z okazji Światowego dnia Ubogich zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritasu w Krakowie.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego patrona naszej świątyni.