Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
– we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji, dziękujemy Panu Bartłomiejowi za śpiew i życzymy wielu sił, zdrowia i wytrwałości w śpiewie na chwałę Boga.
– w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,
– w sobotę – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana,
– w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy okres Roku Liturgicznego – Adwent.
2. W niedzielę o godz. 6.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP.
3. Roraty w naszej świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. Po Mszy świętej, tradycyjnie już zapraszamy wszystkie dzieci na drożdżówkę do Oratorium.
4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Spotkanie dla kandydatów na ministranta oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa Pana w niedziele o godz. 9.30 w zakrystii.
6. Msza święta dla dzieci w naszym Sanktuarium jest sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców z klasy III b.
8. W zakrystii można nabyć album upamiętniający ustanowienie naszego kościoła Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Św. Antoniego patrona naszej świątyni.